Zář
03
2021

Aku pomocníci do zahrady

Akumulátorové nářadí a stroje se využívají v našich zahradách čím dál více. Vyspělé lithiové akumulátory zvládnou stejnou zátěž jako techniky benzínové. Ať už se rozhodnete pro aku vrtačku, aku sekačku na trávu, zahradní vysavače či aku nůžky na údržbu stromů, určitě se nemusíte obávat nízkého výkonu. Vysokokapacitní baterie dodává stejnou energii jako nádrž benzínu. K nabíjení článků postačí 230V a pokud si pořídíte náhradní baterii, nemusíte práci přerušovat. Stačí ji jenom vyměnit za plně dobitou. Překvapeni budete, že při provozu jsou tito pomocníci na baterky téměř bezhluční.

sedací vaky na hřišti

Pro minimální vibrace a jednoduché ovládání si aku pomocníky oblíbily hlavně ženy. Při práci s nimi není nutné hlídat elektrický kabel či dostatek benzínu v nádrži. Jediným stiskem je možné stroj jednoduše zapnout i vypnout. Odpadá tak složité startování strojů na benzínový pohon. Veškeré práce s nimi jsou nenáročné na fyzickou zdatnost. Zaručuje to jejich nízká hmotnost. Pokud si pořídíte aku sekačku na trávu s pohonem, bude sečení trávy příjemnou procházkou. S požadovaným výsledkem dokonale střiženého trávníku. Pokud je potřeba dořešit okraje záhonů či pruhy trávníku podél zahradního oplocení, k dispozici jsou aku vyžínače s nastavitelnou rukojetí. 

vlastní nemovitost

Finanční náročnost aku strojů je oproti jiným pohonům nízká. Doplňování paliva do čtyřtaktních motorů je poměrně náročné a zahradní technika se spalovacími motory je proto nákladná. Pořizovací cena aku pomocníků může být sice vyšší, ale už ji nic během provozu nezvyšuje. Dobíjení baterek je finančně příznivé. Nejvyhledávanějším zahradním pomocníkem se v poslední době stává robotická sekačka na trávu. Po pečlivé instalaci je připravena nepřetržitě pracovat za jakéhokoliv počasí. Nevadí ji ani déšť. Šetří čas, který je v zahradě možné trávit relaxačními aktivitami. Nebo posezením s rodinou či přáteli pod pergolou u grilu.