Kvě
24
2021
Nezařazené

Zábava pro děti i dospělé

Také jste jako děti záviděli orangutanům a šimpanzům jejich výběh s lany a houpačkami? Teď už nemusíte. Něco podobného si totiž můžete zařídit i u vás doma, a nemusí to být ani drahé, ani náročné. Stačí jen pár provazů, úchyty a sousedi, kteří snesou chvilku práce s vrtačkou. Jedněmi z nejpopulárnějších jsou jednoznačně sítě.
houpací síť s polštářem
Pokud máte dům či patrový byt (takzvaný loft), nejspíš už jste přemýšleli, jak využít otevřený prostor nad schody či v patře. Řešení je snadné. Po okrajích uchyťte síť ze silných lan. Nejen, že získáte prostor pro hraní či relaxaci, ale kromě toho síť slouží i jako bezpečnostní prvek, který brání nebezpečným pádům zvířat či dětí z patra dolů. Další možností je natáhnout síť od podlahy ke stropu. Vertikální síť se dá použít nejen k lezení, ale pokud na ní pověsíte pár háčků, bude sloužit i jako efektní úložný prostor.
 
S lany se dá kouzlit i jinak. Natáhněte pár provazů ze stropu, a už nikdy se nebudete muset bát, jestli mají děti dost pohybu. Hmoždinky udrží i „těžší váhy“, a uvidíte, že z improvizované houpačky už dítě, partnera či návštěvu budete sundávat jen obtížně. Jen dejte pozor, aby lano viselo dostatečně daleko od stěn či nábytku, aby se houpající se člověk neproměnil v bourací kladivo. To samé platí i pro tak oblíbené houpačky. Zde máte na výběr hned z několika typů. I v českých domácnostech už se zabydlují jinde tak oblíbené hamaky, houpací sítě z látky. Ty jsou nejen skvělým místem pro relaxaci, ale ty větší poslouží i jako improvizované lůžko pro návštěvy. Rozhodně jde o stylovější řešení než matrace na podlaze či předpotopní rozkládací lůžko. Další možností jsou samozřejmě i klasické sedací houpačky, které je možné využít nejen v dětském pokoji, ale třeba i místo tradičních barových sedátek.
houpací síť na verandě
Houpačku si navíc můžete dopřát i tehdy, když v bytě či domě nemůžete vrtat do zdi. Nabídka houpacích křesel už dávno nezahrnuje jen kousky po babičce, ale naopak se dají sehnat i velmi stylové kousky v moderním designu. Takže, houpání a lezení zdar!