Zář
07
2021

Jak správně relaxovat?

Sport

Říká se, že nejlepší způsob odpočinku je ten aktivní. Nemusíte být hned vrcholový sportovci, každý pohyb se počítá. Běžte na dlouhou procházku do přírody, zaběhejte si, jen tak si doma zatančete nebo zaposilujte.

Čtení

Jeden z nejoblíbenějších způsobů relaxace. Co se vyrovná odpoledni s dobrou knížkou a něčím k zakousnutí? Čtením procvičujete svůj mozek, rozšiřujete si slovní zásobu a příběhy vám pomohou na chvíli zapomenout na vlastní svět a trable a ponořit se do úplně jiného světa.

Běhání

Antistresové omalovánky

Pokud jste kreativní a v dětství jste milovali omalovánky, vyzkoušejte ty antistresové. Lidé se dělí na dva typy, někteří je milují, a přináší jim uvolnění, jiní je nesnáší, jelikož je rozčiluje nutnost přesného vybarvování. Pokud patříte k druhé skupině, můžete využít jinou formu této kreativní činnosti, například spojovačky, vyškrabávání obrázků a podobně.

Meditace

Skvělý způsob, jak uvolnit své myšlenky a svou hlavu. Meditace vás příjemně vyrelaxuje, nabije novou pozitivní energií, a navíc vám může otevřít nové směry myšlení, o kterých jste ani netušili, že se jimi můžete vydat.

Seriály a filmy

Určitě máte v zásobě spoustu filmů a seriálů, které z důvodu neustálé práce odkládáte, Možná teď přišel ten pravý čas to napravit. Uvolněte se, na nic nemyslete, a pusťte si něco oddechového.

Spánek

Možná se vám to může zdát, jako primitivní způsob odpočívání, který je neefektivní. Protože spát se má přeci v noci. Budete ale možná překvapení, jak moc vás dokáže takový desetiminutový či dvacetiminutový šlofík po obědě osvěžit, a dodat vám spoustu energie na zbytek dne. Nemějte výčitky z toho, že opravdu odpočíváte. Máte na to přeci nárok.

Spánek

Způsob relaxu záleží samozřejmě na každém z nás a je velmi individuální. Někdo by se u antistresových omalovánek rozčílil úplně stejně, jako pro někoho jiného je sport sprosté slovo. Relaxace by vám měla přinést psychickou pohodu a pocit odpočinku, proto si vyberte její způsob dle sebe.