Čvn
20
2020

Shoďte pár kilo a budete šťastnější

Pokud už nechcete patřit do stále širší skupiny cvalíků, určitě byste si měli najít efektivní způsob hubnutí. Ideálně nějakou vědeckou metodu, která funguje.

Shoďte pár kilo a budete šťastnější

Obezita vládne světu, a to nejen tomu západnímu. Čím lépe se člověk má, tím více prostě kyne. Je to daň za civilizaci a hojnost. Ovšem tato daň je docela vysoká. Být obézní totiž neznamená mít pouze neforemné tělo, za které se stydíte na pláži. Nadměrná váha totiž může vést ke spoustě civilizačním nemocem, kterým je radno se vyhnout. Ty vás mohou poškodit jak fyzicky, tak i duševně. V případě, že máte pár kilo nadváhu nebo jste dokonce obézní, měli byste začít s tímto problémem něco dělat. Čím dříve, tím lépe.

Kvalitní strava

Tím nejlepším způsobem je změna jídelníčku. Může se to zdát jako prkotina, ale opak je pravdou. V případě, že jste se doteď krmili tučným a sladkým, bude pro vás dost složité se toho všeho vzdát, ale v zájmu zdraví je to nezbytné. Hlavně cukr byste měli z jídelníčku zcela vynechat. Pouze tak budete hubnout skutečně efektivně. Tomuto postupu se říká ketogenní dieta.

Cukry vynechte úplně

Jak již bylo řečeno výše, pokud chcete hubnout správně, musíte hubnout bez pamlsků. Ovšem nejen ve sladkostech se ukrývá cukr. Najdete ho rovněž v nespočetném množství polotovarů, které byste také měli vynechat. Nebojte se, že vám glukóza v těle úplně dojde, doplňovat ji budete pomocí ovoce. Ovšem také pouze sporadicky, jelikož je nezbytné, aby ve vašem tělo došlo k takzvané ketóze, tedy procesu, kdy se jako palivo místo cukrů začnou používat tuky. A díky tomu budete ubírat na váze. Je potřeba tuto dietu dodržovat maximálně, jinak se efekt přeruší a vy budete muset začínat od znova.

Zařaďte do jídelníčku více zeleniny

Budete-li chtít celý proces urychlit, rozhodně zařaďte do svého repertoáru i nějaký ten sport. Nemusíte vyloženě chodit běhat nebo jezdit hodiny na kole, ale bohatě postačí častější procházky. V případě, že se vám ven moc nechce, můžete si domů pořídit rotoped nebo veslařský trenažér a hubnout u televize u svých oblíbených seriálů. Je to rozhodně příjemnější než se potit někde venku.