Úno
24
2018

Mikina, která dýchá i hřeje

V případě venkovních sportovních aktivit, ale i při běžném pobytu v přírodě je nejlepším způsobem, jak se můžeme obléknout, tří vrstvý způsob oblékání. Ten funguje na promyšleném principu, kdy první vrstva aktivně odvádí pot z našeho těla, takže naše tělo zůstává suché a pot nás nestudí, druhá vrstva slouží k tomu, aby přejala pot z první vrstvy a odvedla ho dále pryč do další vrstvy anebo do okolního prostředí. Funkcí třetí a druhé vrstvy je rovněž tepelná izolace, která nám zaručí optimální tepelný komfort.

mikina

A dohromady se jedná o skvěle sehraný, promyšlený systém, který se jednoduše řečeno stará o to, abychom po naší venkovní aktivitě nemuseli následně běžet k lékaři. Pokud se tedy chystáte ven, nezapomeňte se tímto způsobem vhodně obléknout. Je sice pravda, že podobného třívrstvého systému lze dosáhnout i s „běžným“ oblečením, nicméně pravda je i to, že toto oblečení nám nikdy neposlouží tak dobře jako když si na sebe navlečeme promyšlené funkční prádlo, které je k tomuto účelu speciálně vyvinuté.

Tím spíše, když si ho již dnes můžeme pořídit za více než přijatelnou cenu, takže se nám jeho koupě vysloveně vyplatí. A jedním z těch kousků, který využijeme jak při různých sportovních aktivitách, tak při rekreačním pobytu ve venkovním prostředí, ale klidně i doma je mikina. Jedná se o široce využitelný kousek oblečení, který nám může navíc výborně posloužit, pokud https://cs.duolingo.com/comment/9037778/My-si-vybereme-tento-st%25C5%25AFl si jej správně vybereme. Právě mikiny zpravidla slouží jako zmíněná druhá vrstva oblečení https://www.c-store.cz/MIKINY-c60_0_1.htm, která má za úkol odvádět pot z první vrstvy, kterou máme na těle a odvádět ho dále do vrstvy následující anebo do okolního prostředí.

šedá mikina

Tato vrstva tedy musí být prodyšná. Zároveň je její další funkcí i tepelná izolace – má nás tedy udržovat v teple. A aby všechny tyto úkoly mikina dobře zvládla, je vhodné, abychom si vybrali takové oblečení, na které se v tomto ohledu můžeme spolehnout, ať už plánujeme sport, rekreaci anebo se chceme jenom zahřát.