Kvě
18
2020
Nezařazené

Vlasy jako ze salonu

Přestože se s určitou kvalitou vlasů už narodíme, zanedbávání pravidelné péče může vézt k poškození vlasu. Takový vlas je pak nepružný, snadno se láme a vysušuje. Pokud však péči o své vlasy nepodceníte, budete mít vlasy, které vám bude každý závidět. Jak tedy pečovat o vlasy?

  1. Mytí vlasů

Zde platí pravidlo, čím méně, tím více. Vlasy sice umýváme podle potřeby, ale snažíme se vyhnout každodennímu umývání. Časté mytí vlasů způsobuje vysušování pokožky, které vede k tvorbě lupů. Pokud máte vlasy, které se rychle mastí, vyzkoušejte speciální šampony na rychle se mastící vlasy. Kvalitní šampon dodá vlasům vzdušnost až po několik dní.

blonďaté vlasy

  1. Vysoušení

Pokud je to možné, vlasy nesušte horkým vzduchem. Vlasy jsou tak velmi namáhány vysokými teplotami a dochází k jejich oslabování. Nejlepším řešením je nechat vlasy volně osychat, případně je zabalit do ručníku z mikrovlákna, který celý proces urychlí. Jestliže nemáte dostatek času nechávat vlasy volně osychat, používejte ochranné přípravky na vlasy, jenž jsou vystaveny vysokým teplotám.

lesklé vlasy

  1. Kosmetika

Vlasová kosmetika dokáže vlasy buď ozdravit, nebo bohužel i velmi poškodit. Při výběru vždy volíme přírodní kosmetiku, která neobsahuje ftaláty, parabeny či sulfáty. Jedná se o látky, které zvyšují důvěryhodnost funkčnosti výrobku, ale ve skutečnosti silně narušují pokožku hlavy, kvalitu vlasu či jsou dokonce karcinogenní. Proto vždy vybírejte kosmetiku, která je čistě přírodní a vlasy nezatěžuje. Vyzkoušet můžete i přírodní vlasové oleje. Často jsou lisovány studenou cestou, a proto si zachovají velmi cenné látky. Vyzkoušejte třeba makadamový olej, který funguje jako výborná ochrana proti UV záření a výborně se vstřebává. Makadamové ořechy Nakliceno, z kterých je olej lisován, obsahují velké množství selenu, zinku, vitamínu A, B a E a proto dokáže s vlasy vykouzlit úplné zázraky.