Dub
22
2021

Kvalitní foto

Takže vlastně má každý svůj foťák a fotí se, jak se chce a kde se chce. Doma je pak asi milion fotek, ale neskutečně mizerné kvality. Každá chce dost upravování, se světlem a s dalšími věcmi, takže to zabere další čas a koho to má, krucifix, bavit.

Nu, kvalitní fotografie vznikne málokdy jako již hotová, většina se jich upravuje. Existuje na to snad stovka programů. Mohou být zadarmo, ehm, anebo za peníze. Jaké si člověk vybere záleží jen a jen na něm. Je však jisté, že jiný soft bude volit ten, kdo jednou do roka upraví pár fotografií a jiný ten, kdo s ním bude pracovat deset a více hodin denně. Jiný si zvolí amatér a jiný profesionál. Jeden z možných důvodů je i ten, že málokterý amatér potřebuje to, co profesionál.

normální aparát

Ostatně ne každá fotka potřebuje úpravu v tom nejlepším programu, nebo též editoru. Na některou stačí obyčejný a na jinou zase složitý. Profesionálové, kteří o tom debatují se neshodnou ani v jednom. Dokonce ani v tom, zde se má fotograf ukázat jaký je v terénu, a ne až u počítače.

My nebudeme polemizovat s tímto názorem. Každý pracuje jinak a každý dle svého přesvědčení. Pokud se však fotografovi jeho dílo nezdá, není snad důvodu své dílo neupravit, když už ta možnost tady je.

historický aparát

Jaká má na toto vyjádření profesionální fotograf Zlín se mi nepodařilo zjistit. Neměl jsem na dostatek času.

Pokud chce člověk skutečně kvalitní fotky, nebude s sebou brát na dovolenou fotografa, to je jasné. Ale pokud to má být z události, na kterou chtějí hezkou a výborně zpracovanou fotoknihu, tak to asi sami nedokáží. Zde již skutečně ta potřeba toho profesionála je. A je nutno si jej zajistit hodně dopředu, protože takový mívá obvykle zakázek skutečně hodně a nemusí být na požadovaný den volný. Proto, pokud byste chtěli profesionálku ze Zlína, opravdu spěchejte a neponechávejte případnou domluvu na poslední chvíli.