Dub
21
2021
Nezařazené

Mechové obrazce

O tom, že se běžně dělá sušená vazba z rozličných květin, není třeba dlouho mluvit. Květinami se v podstatě rozsvítí každý prostor, který vyzdobíme. Ovšem jednou novinkou, která se v současné době dá skvěle využít je preparovaný mech. Ano je to přesně řeč o mechu, který je tak nádherně sametový a máme tendenci při svých procházkách ho pohladit. Jen je upravený přesně do takové podoby, jako verze sušených květin, což dává zase daleko širší možnosti jeho využití.

mech v lese

  • Dá je použít na jakoukoliv dekoraci do stojatých předmětů na stolky nebo prázdná místa. S vhodným doplňujícím materiálem vytvoří skutečně přírodní zázemí.
  • Stačí si zakoupit rámeček a vytvořit velmi zajímavé přírodní obrazce, jejichž součástí budou i samotné přírodní materiály. Velikost obrazu rozhodovat nemusí, spíše představivost, jak si vytvořit obrazovou krajinu plnou nádherného mechu.
  • I malý obrázek je velmi příjemný, zvláště když se použijí různobarevné preparované mechy.
  • Navíc mech může posloužit i jako skvělá názorná pomůcka, jak to vypadá v přírodě, například u vstupu do nějaké firmy, recepce či jiné společnosti. Již jen to velmi upoutá pozornost.

mech zelený

S mechem se dobře pracuje

Je důležité zmínit, že se jedná o mech, který je stabilizovaný a díky těmto specifickým postupům je jeho vzhled zcela přirozený a originální. Zkrátka vypadá naprosto skutečně. Není divu, jelikož jsou zachovány nejen jeho tvary malých kousků mechu, které jsou pro něho specifické svým vzhledem, ale právě i barvy. Ačkoliv malé tajemství tu rovněž je. Je barvený ještě přírodními barvami, což ale mi neubírá prvenství 100 % ekologického původu. Na druhou stranu má samozřejmě i další výhody a to že nevyžaduje žádnou speciální péči. Žádné zalévání nebo rosení kapkami vody, není potřeba žádný lak, speciální LED světla, aby se mu dařilo a ani nic jiného. Jeho typická mechová vůně se sice po rozbalení vytvoří, ale během pár dnů si na ni nikdo nevzpomene.