Pro
06
2021

Jak respektovat své tělo a chovat se k němu hezky

Ráno se zvážíte a jste zděšená z čísla, které vidíte. Podíváte se na sebe kriticky do zrcadla a už to jede: jak se vám mohly takhle zvětšit boky? A proč máte tak malá prsa? Nikdy si nemůžete vzít pořádný výstřih. O celulitidě a pihách ani nemluvíte. Stop, zkuste úplně změnit přístup a být ke svému tělu laskavá. Rozhodně není poseté pihami, aby vás naštvalo. Slouží vám, jak nejlépe umí. Tak se přestaňte mračit a projděte si naše tipy, které vám vrátí trochu úsměvu na tvář.

tanec

Jezte jídlo, které vám chutná

Ve snaze co nejrychleji zhubnout (plavková sezóna se blíží) jste nasadila přísnou dietu. Chroupete syrovou zeleninu, která vás akorát nadýmá a máte neustále hlad. Z hladu jste nervózní a těšíte se, až to celé skončí. Jenže až tato dieta skončí, pravděpodobně se dostaví jojo efekt. Proto jezte zdravě, dodržujte porce, necpěte se před spaním, ale jezte to, co vám chutná. I zdravé potraviny mohou být dobré. Experimentujte s recepty, kořením i bylinkami.

Tip: nedržte se striktně doporučovaných jídelníčků na hubnutí. Na ovesnou kaši k snídani nemáte chuť? Tak ji vyměňte za celozrnný toust s hummusem a okurkou.

Dělejte pohyb, který vás baví

U pohybu platí to samé co u jídla. Pokud vás nebude bavit, budete se u něho akorát trápit a kýžený efekt stejně nepřinese. Chcete zpevnit, tak zamíříte automaticky do fitka? Ale hned po první lekci víte, že to nebude pro vás. Pátrejte a zkoušete. Zumba, pole dance, tai-či, aqua aerobic, box. Nebo se raději hýbete venku? Kolo, in-line brusle, švihadlo, běh, rychlá chůze, tenis. Co si vyberete?

kolo

Noste oblečení, které vám sedne

Ve snaze zamaskovat nedokonalosti postavy nosíte neforemné oblečení? Nebo chcete být in a tak následujete módní trendy? Ty ale také nesluší úplně každému. Najděte svůj styl (sportovní, elegantní, romantický, boho…) a ten zkombinujte se zajímavými doplňky. Pokud se v oblečení budete cítit dobře, vaše sebevědomí vyletí rázem nahoru.

Pečujte o sebe

O své tělo pečujte. Dodávejte mu dostatek živin a nezapomínejte na péči i zvenku. Pravidelně se mažte hydratačními krémy a občas si zarelaxujte ve wellness nebo při masáži.

Tip: choďte na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři

Nevažte se

Váhu zahoďte. Když už, tak se měřte obyčejným krejčovským metrem. Váha kolísá při zadržování vody, při menstruaci a po bujarém večírku by navážila také více. Nestresujte se tím. 

Každý večer poděkujte svému tělu za to, jak dobře vám funguje.