Bře
30
2022

Snažíte se o miminko? Zkuste na těhotenství připravit tělo vhodnými bylinkami!

V přírodě můžeme nacházet mnohé a samozřejmě tam najdeme také lék na všechny neduhy. Pokud se snažíte otěhotnět a nejde vám to, zkuste bylinky. 

Snažíte se o miminko? Zkuste na těhotenství připravit tělo vhodnými bylinkami! 

Jsou ženy, které s otěhotněním nemají vůbec žádné problémy, ale jsou i ženy, kterým početí činí velké problémy. Než začnete problémy řešit s lékaři, můžete zkusit přírodní cestu. I bylinky umí zázraky, musí se jen umět používat. Příroda je mocná a bylinky nám pomáhají na řadu problémů. Přírodní cestou můžete své tělo připravit na těhotenství, snadněji pak počnete, ale také se lépe s celým těhotenstvím vyrovnáte. Jak na to? Které bylinky jsou v tomto případě ty nejlepší? 

bylinky pro ženy

Nejznámější bylinky vhodné pro ženy 

Bylinek, které pomáhají s početím, je hned několik, mezi asi ty nejznámější patří maca, kontryhel nebo řebříček. Například kontryhel je známý pro své blahodárné účinky pro ženy, léčí totiž celou řadu ženských potíží a skvěle upravuje menstruaci. Pokud žena totiž trpí nepravidelnou menstruací, může mít nakonec velké problémy otěhotnět, protože její tělo nefunguje tak, jak by mělo. Pak je dobré užívat právě bylinky, které menstruaci správně upraví, hormony se pak srovnají a tělo bude připravené na početí miminka. 

Kromě těchto známých bylinek ale funguje i například měsíček lékařský, který rovněž upravuje menstruaci a zklidňuje organismus. Žena by pak měla užívat ve formě doplňků stravy i kyselinu listovou, která je důležitá před těhotenstvím, během něj ale i po něm. 

bylinkový čaj

Tipy do ložnice 

Pokud chcete umocnit ještě více účinky bylinek, zaměřte se i na to nejdůležitější. Na akt, který přímo k početí vede. Je třeba vědět, že pokud žena chce počít, měla by při milování ležet na zádech a je dobré si podložit pánev. Po samotném aktu, by se nikdy žena neměla jít hned umýt, měla by naopak zůstat v klidu ležet a možná vás nepřekvapí, že se doporučuje držet nohy nahoře alespoň po dobu půl hodiny. Pánev by měla zůstat podložená a nohy si opřete o zeď. 

Velmi důležité je ale držet se v klidu a na početí se příliš neupínat. I psychika v tomto směru hraje velmi důležitou roli. Bylinky však mají i tu moc a umí zklidnit podrážděné nervy.