Dub
11
2021

Vhodné způsob, jak ubrat na váze

Neberte obezitu jako něco, co má negativní vliv pouze na vaše sebevědomí. Jedná se o stav, který může narušit jak psychiku, tak i fyzický stav daného člověka.

Vhodné způsob, jak ubrat na váze

Obezita není v naší zemi ničím novým nebo snad dokonce neobvyklým. Naopak, jedná se dnes o zcela standardní záležitost, což samozřejmě není příliš dobrá zpráva. Jde totiž o stav, který sice není chorobný, nicméně může k mnoha chorobám vést, a to hlavně civilizačního charakteru. Až příliš vleká nadváha, která jde dobře vidět, může rovněž narušit i duševní pohodu obézního jedince. Díky tomu se u něj mohou vyvinout i různé duševní choroby v čele s úzkostmi a depresemi. Je tedy dobré obezitě předcházet a když už to nepůjde, tak ji účinně potírat.

Chřest a další zelenina

Ne každý, kdo váží hodně, je ale obézní. Je potřeba udělat celou řadu měření a krevních testů, aby se k tomuto závěru došlo. Chcete-li však znát výsledek i bez lékařského vyšetření, můžete si spočítat svůj BMI index. Ten sice také není nejpřesnější, ale je daleko více určující než pouhopouhé vážení se na osobní váze.

V případě, že pro vás bude BMI výsledek nelichotivý, je potřeba se dát pořádně do hubnutí. Jako prvním krok, který byste měli učinit, je kompletně změnit svůj jídelníček. Nestačí pouze ubrat porce, ale vyhodit potraviny, které nejsou příliš zdravé. Zbavte se smaženého, sladkého a přesoleného. Jen tak budete mít šanci ubírat dlouhodobě efektivně na váze. Místo nezdravých potravin a pokrmů byste měli konzumovat více čerstvé zeleniny, potažmo ovoce, případně tepelně upravených luštěnin.

Maso

Sportem nic nezkazíte

Pokud se rozhodnete sportovat, nebudete muset v jídelníčku provádět tak radikální změny, jak bez sportování. Ovšem pozor, sportováním se nemyslí jednou týdně vyběhnout do parku, ale pravidelný kondiční pohyb, a to alespoň třikrát týdně. Lepší je ale sportovat alespoň pětkrát do týdne. Nemusí se jednat pouze o běhání, možností je mnohem více. klidně můžete jezdit na kole, na in-line bruslích, případně se věnovat svižnějším procházkám. Nechcete-li být aktivní venku, můžete být doma. Kupte si rotoped, veslařský trenažér nebo domácí trampolínu. I s pomocí těchto doplňků můžete krásně hubnout.