Kvě
06
2019
Nezařazené

Podpatky, proč je stále milujeme?

Určitě vás nepřekvapí, že podpatky mají bohatou historii. Nejen dokonce ty dámské, ale i pánské. Ty nejstarší záznamy o ženách, které nosily podpatky, zasahují dokonce až do starověkého Řecka. Jsou také znázorňovány na staroegyptských malbách. V dřívějších dobách ty ženy, které nosily vysoké boty, patřily do vyšší společností. Jednalo se nejčastěji o manželky obchodníků, ale také zpěvačky nebo herečky. Později se vysoké boty staly trendem žen, které o sebe pečovaly a chtěly se líbit svému okolí. Vysoké boty poukazovaly na životní úroveň a také bohatství.
dlouhé sukně

V dnešní době už je ale všemu úplně jinak. V dnešní době nosí boty na podpatku snad všechny věkové kategorie žen. Mladé dívky vyhledávají podpatky, které čím vyšší jsou, tím lépe. Ženy a starší dámy dávají raději přednost nižším velikostem, které jsou mnohem pohodlnější a nebolí z nich nohy. Oblíbené se staly také boty na klínku, které mají stejné velikosti jako podpatky, ale jsou pohodlnější.

Ne nadarmo se říká, že nošení vysokých bot potřebuje nějaký ten trénink. Kromě toho je ale důležitá také praxe. Často můžeme na ulicích ve městě vídávat mladé slečny, které na botách tohoto typu neumí chodit a často padají nebo se potácejí. Je pravda, že každý by měl nosit to, co se mu líbí a je mu pohodlné, ale zároveň je třeba v tom umět chodit.

A proč je vlastně tak milujeme? Odpověď je velmi jednoduchá. Existují totiž muži, kteří se poohlédnout po ženě, která má vysoké podpatky, protože vypadá mnohem více elegantně a také sexy. Jejich tělo vypadá jinak. Nohy jsou totiž opticky prodlouženy a tělo je vzpřímenější. Prioritním důvodem je tedy chtíč se líbit. Většina žen si dokonce vyššími boty zvedá sebevědomí, protože se cítí žádané.
dívka na kolejích v šatech

Je až k neuvěření, jakou moc vlastně mají takové boty. Změní se tím vnímání okolí na ženu, ale také samotné vnímání ženy na sebe. Jedná se o pouto, které je známo již od pradávna a pravděpodobně jej nikdo nebude schopný nikdy racionálně vysvětlit.