Kvě
22
2021

Funkční hračky pro chlapečky

Přinášíme vám přehled hraček pro chlapce až po konec prvního stupně školní docházky.

lego

Děti do tří let

Děti do tří let většinou mají hraček spoustu a potřebují takové hračky, které je budou rozvíjet. Raději hraček méně ale kvalitní, které dětem něco dají. Pro chlapce v tomto věku nalezneme různé hračky. Začněte ideálně hračkami černobílými, které jsou pro malé děti nejvíce vhodné. Později můžeme zařadit barevné hračky. Vhodná je hrací deka s hrazdou, která dítku usnadní otáčení se ze zad na bříško. Později můžete pořídit hračky zvukové, jako je třeba mluvící pejsek, který zpívá a říká říkanky, nebo medvídek co říká pohádky, odrážedlo a první kostky (klidně stavebnici).

chlapec s hračkou

Děti od tří do šesti let

Školkové děti jsou mírně náročnější, než předchozí kategorie, avšak chlapci většinou zůstávají u autíček, motorek a podobných hraček, jen se přizpůsobují věku. V tomto věku je vhodné pořídit první hračku na dálkové ovládání, ta totiž podporuje trénování jemné motoriky, což se hodí při tréninku úchopu tužky. V tomto období jsou také oblíbené hračky, které se nějakým způsobem podobají pohádkovým postavám. Hodit se vám můžou třeba sady na hraní Minis .

dítě s hračkou

První stupeň

Na prvním stupni jsou ještě některé děti hravější a ocení kvalitní hračky, nebo třeba stavebnice. Velice oblíbený je stále starý Merkur, nebo klasické lego, které podporují jak tvořivost, tak prostorové vnímání a jemnou motoriku. V tomto věku si již děti vybírají hračky samy, sledujte synovo přání a máte dárky k Vánocům či narozeninám jasné. Nemá cenu kupovat něco jiného, děti v tomto věku již ví, co chtějí a nenechají si do svých představ moc mluvit. Nezapomeňte na to, že žijeme v době techniky a tím pádem se jí nemá cenu vyhýbat. Nebojte se podporovat dítě v práci s technikou, třeba kvalitní sadou na výrobu robotické hračky, která bude naprogramovaná na dálkové ovládání.