Zář
02
2021

Co dělat v deštivých dnech

Zase je to tady, čeká nás období, kdy bude více ošklivých dní než těch hezkých, venku nebudeme moct vydržet tak dlouho, tak co dělat? Pojďme se podívat na pár tipů, na které jsou minimální náklady.

Pečení a vaření

Co si udělat něco dobrého k jídlu? Nebo vytáhnout ten recept, který už dlouho máte v šuplíku, ale dosud na něj nebyl čas ho vyzkoušet, experimentujte, vyzkoušejte nové chutě. Také můžete projít mrazák nebo lednici a najít, co tam už dlouho „straší“ a zkusit z toho něco dobrého vytvořit. Pro kreativce a milovníky pečiva je tu možnost udělat větší várku kynutého těsta a z toho vytvořit hned několik druhů pečiva. Většinou je podobný základ, a pokud příliš těsto neosladíme nebo neosolíme, tak ho můžeme použít na slané i sladké pečivo. Zkuste vlastní rohlíky nebo obyčejný koláč s džemem a drobenkou, na celé odpoledne máte o zábavu postaráno.

rodina v kuchynirodina v kuchyni

Hry

Pokud máte tu možnost, tak vytáhněte staré deskové hry. Kdy jste si naposledy zahrály „Člověče, nezlob se!“ nebo obyčejné karetní hry a pokud ani na to nemáte náladu, tak si můžete pomalovat špejle a zahrát si mikádo. Stejně tak je báječné zahrát si třeba na schovávanou. Jste-li pouze ve dvou, zahrajte si nestydatou schovávanou, kdy druhý bude hledat věc ukrytou na těle druhého se zavázanýma očima.

dívka s kytarou

Učte se

Dlouho si přejete naučit na hudební nástroj, zdokonalit se v jazyce nebo si osvojit novou dovednost? Není nic lepšího než učení, které vám zlepšuje mozkovou činnost. I jen vytváření kartiček se slovíčky, které pak můžete použít kdykoliv, je učením se a zábavou. Mimo jiné, najít aplikaci, která by vyhovovala vašim konkrétním požadavkům, také nějaký čas zabere.

Deštivý den je příležitostí k dokončení odkládaných činností, a pokud se vám do ničeho výše uvedeného nebude chtít, pusťte se do úklidu, za chvíli si určitě budete přát dělat něco jiného.