Pro
05
2018
Nezařazené

Neobjevená země

Na zemi je určitě spousta krásných míst, která by stálo za to poznat a strávit zde několik dnů odpočinku. Češi mají v oblibě spoustu destinací, kam se jich každoročně vydávají tisíce a rádi se tam i vrací. Ale pokud zatoužíte po něčem neokoukaném, neobléhaném stovkami turistů a zároveň exotickém, pak určitě navštivte Mosambik .
jezero mosambik
Rozlehlé pláže nacházející se na jihovýchodní straně Afriky přitahují návštěvníky svou divokostí a nedotčeností civilizací. Zřízení – republika, zde vzniklo před více jak čtyřiceti pěti lety, do té doby zde vládly Portugalci. Sever a jih Mosambiku jsou odlišné, na jihu najdete spíše nížiny, na severu je krajina hornatější. Původní obyvatelé jsou Makukové a žijí kmenovým životem.
Tak jako i do jiných afrických států, i sem, budete potřebovat vízum, jeho získání není nijak obtížné, stačí požádat na letišti nebo na velvyslanectví v Berlíně. Samozřejmostí je platný cestovní pas.
červená hvězdice
Pokud se rozhodnete pro tuto destinaci, čeká vás očkování, při cestách do exotických krajin to není nic, s čím byste nepočítali, konkrétně v Mosambiku hrozí nákaza žlutou zimnicí. Měnovou jednotkou je zde centav a metica. Co se týká řeči, domluvíte se portugalsky a jako ve většině zemí, své uplatnění najde angličtina. Pokud máte obavy z časového posunu, ten činí pouze jednu hodinu. Jestliže budete chtít cestovat autem, pak je na tom Mosambik podobně jako Anglie, tedy jezděte v levém jízdním pruhu.
Mosambik je tropickým rájem, bílé pláže ochlazuje Indický oceán a ti, kdo se rádi potápějí, si opravdu přijdou na své. Za návštěvu také stojí místní národní park, který vás ohromí korálovými útesy a nachází se na malém ostrůvku o délce přes dva kilometry. Na své si přijdou i ti, kdo mají rádi památky, najdete zde spoustu mešit a kostelů, které jsou pod ochranou UNESCO.