Čvn
03
2018
Nezařazené

Kvalitní spánek

Spánek ovlivňuje náš celkový tělesný stav. Kvalitní spánek je úspěšným startem do nového dne. Když se dobře vyspíme a cítíme se dostatečně odpočatí, lépe se nám ráno vstává a po celý den jsme svěží a výkonní. V opačném případě nás provází zívání, únava a pocit nedostatku energie. Řada lidí trpí nespavostí. Nedokážeme se uvolnit, pronásledují nás myšlenky co všechno musíme druhý den stihnou a zařídit. Jsme ve stresu a v napětí.
dvoulůžkový pokoj.jpg
Co bychom měli dělat proto, abychom se dobře vyspali?
Pokuste se před spaním dodržet pár tipů, které vám možná usínání usnadní
– Nepijte na noc alkohol, kávu a ni silný čaj. Káva i čaj obsahují mnoho kofeinu a ten vám usínání zrovna neulehčí.
– Na noc se nepřejídejte. I s plným žaludkem se vám bude špatně spát.
– Vyvětrejte si a do ložnice pusťte čerstvý vzduch.
– Uvařte si na noc bylinný čaj.
– Dbejte na správný výběr matrace a polštáře.
Zvlášť poslední bode je velice důležitý. Správný výběr matrace a polštáře, právě kvalitu spánku ovlivní nejvíce.
Je jedno jestli si vyberete polštář z prachového peří nebo z paměťové pěny. Jedním z hlavních kritérií pro výběr polštáře, je jeho velikost a tvar.
Anatomické polštáře, se přizpůsobí tvaru hlavy a krku. Bude vhodný pro osoby, které mají problémy s krční páteří.
pokoj ubytovny.jpg
Klasickou volbou budepolštář z prachového peří. Tyto polštáře poskytují tepelnou izolaci, dobře odvádí pot a jsou velice vzdušné a lehké.
Na matracích byste také neměli šetřit. Ty dražší typy jsou certifikované a prověřené klinickými testy. V případě potřeby si můžete nechat udělat matraci na míru. Zdravotní matrace budou vhodné zvlášť pro ty, kteří mají problémy se zády, ale ocení je i ti, kteří tuto matraci ze zdravotních důvodů nepotřebují. Ortopedické matrace jsou vyrobeny podle fyziologie lidského těla. Tělesná váha je tedy po celé matraci rovnoměrně rozložena. Kvalitní spánek bude přispívat k vašemu fyzickému zdraví a psychické pohodě.

3/5 - (1 vote)