Bře
06
2022

Kdo půjčí OSVČ?

Soukromě podnikající lidé jsou samozřejmě těmi, kdo jsou ve výdělečné činnosti odkázáni jenom sami na sebe. A z toho vyplývá nejen to, že si dotyční mohou užívat neskutečné slasti života, na jaké mohou jiní lidé zapomenout, když jim to vynáší, ale že to je také neskutečně těžké, když se dařit přestane. A věřte mi, že je jenom velice málo soukromníků, kteří ještě nikdy nezažili opravdovou finanční tíseň související s nějakými těmi podnikatelskými nezdary.

dolarové bankovky

Že jsem vás tím zaskočil? Že si tedy ještě rozmyslíte, zda se do soukromého podnikání pustit, když je tu i nebezpečí, že to nebude vycházet tak, jak si to představujete, a možná se ocitnete i na mizině? Ano, určitě si to rozmyslete. Ale tím rozhodně nemyslím, že byste se měli hned preventivně vzdát svých snů o podnikání. Protože podnikajících lidí, kteří se dostali třeba i do naprosto nezáviděníhodné situace, sice bylo, je a určitě i bude hodně, ale většina z nich to nakonec zvládla, zvládá a také bude zvládat. Protože když se soukromníkům nedaří, nemusí být na své nezdary sami. Často jim z jejich složité situace pomáhají půjčky.

sta dolarů

Podnikatelských půjček se u nás nabízí nemalý počet druhů, a proto je dost pravděpodobné, že si každý z podnikatelů, kterému se zrovna nedaří, nějakou vybere. A je tedy důležité hlavně to, aby byla zvolena ta z půjček, která je právě v určitém konkrétním případě nejvhodnější. Někdy je totiž lepší vzít si úvěr v bance, zatímco jindy je lepší obejít banky velkým obloukem. A rozhodující v tom bývá hlavně to, jak se konkrétnímu podnikateli zrovna daří a co tento může poskytovatelům půjček nabídnout.

Když je na tom někdo takový skutečně zle, když mu to právě moc nevynáší, a navíc má tento třeba i problém zvaný záznamy v registrech dlužníků a exekuce, je logické, že jen tak někde neuspěje. Ale hypotéka OSVČ pomůže i v takových případech. Protože u ní nejsou příjmy ani registry dlužníků rozhodující. Hlavní je, zda má zájemce o půjčku z čeho splácet a zda může nabídnout nemovitost coby zástavu splácení. A to může nabídnout snad každý podnikatel.