Dub
29
2023
Nezařazené

Tanec jako každodenní činnost

Většina lidí v dnešní době vlastní kvalitní bedničky ať už v bytě nebo v autě a hodně lidí potkáte na ulici se sluchátky na uších. Můžeme tedy říct, že většina lidí jsou milovníci hudby. A kdo by neměl rád dobrou hudbu. I já tento článek píšu za zvuků hudby. Pomáhá to ve výkonnosti a z vlastní zkušenosti to můžu potvrdit.
siluety výskoků
A když už jsme doma sami a hraje nám dobrá hudba, určitě se jen tak bezmyšlenkovitě zakroutíme do jejího rytmu. To už se dá považovat za tanec. Tanec by se dal pohybovat jako pohyb do rytmu hudby.  A ano, můžete říct, že tančit neumíte. To, že jste se narodili bez tanečního nadání, ale neznamená, že tančit nemůžete či že se to nemůžete naučit. Pokud budete chtít, dá se naučit všechno. Existuje mnoho kurzů ať už standartních, latinskoamerických nebo nějakých moderních stylů. V dnešní době už najdete všechno. Můžete tancovat sami, ve skupině, v páru či s osobou stejného pohlaví (tzv. duo).
Pokud Vás tanec chytne, můžete se mu věnovat i závodně. Také se můžete stát profesionálním tanečníkem a sami pořádat taneční kurzy třeba i na středních školách. Také se můžete stát choreografem, který se moc neobjevuje na tanečním parketu, ale stojí za tou vší krásou, která se na tom parketu odehrává.
S tancem se setkáte v životě několikrát. Ať už půjdete někomu na svatbu či Vás někdo pozve na ples, budete muset nějaké ty kroky vypotit. Nebylo by ale lepší se už předem připravit a potom si v klidu užít zábavu?
A pro ty, co by rádi shodili nějaké to kilo, které mají navíc, tanec je velice dobrá volba. Člověk spaluje a přitom se skvěle baví. 
 baletky v divadle
Pro mě osobně je tanec srdcová záležitost. Od malička se mu věnuji a již jsem vystřídala několik stylů a každý má něco do sebe. Stačí jen hledat a naleznete i ten svůj styl, který vám bude vyhovovat nejvíce.