Kvě
19
2021
Nezařazené

Laser vyřeší i intimní problémy

Únik moči je intimní problém, o kterém se ženy většinou stydí mluvit, může je však trápit po porodu, menopauze nebo hysterektomii, velmi to ženám znepříjemňuje život, stačí kýchnutí nebo sport a problém může být na světě, je to způsobeno ochabnutím poševní stěny.

Laser však neřeší jen inkontinenci, ale také opakované záněty pochvy, nepříjemné pocity při sexu a další intimní problémy.
Zákrok je bezbolestný, nevyžaduje dlouhodobou rekonvalescenci a také anestezie není zapotřebí, na rozdíl od dob dřívějších, kdy se tyto problémy odstraňovaly pouze chirurgickým zákrokem, po kterém byla nutná dlouhá rekonvalescence.

Přesně se tento zákrok nazývá laserová vaginální rejuvenace – laserem se aktivují kolagenní vlákna, tím se stimuluje vaginální tkáň a vrací se jí tak pevnost, poševní sliznice se zbytňuje. Lékaři to přirovnávají, že jde o podobný zákrok, jako když se odstraňují vrásky při laserovém zákroku na obličeji.

Tento zákrok laserem je oproti chirurgickému zákroku velmi rychlý – trvá zhruba 20 minut, bezbolestný, nekrvácí se při něm, a není nutná celková, ale ani lokální anestezie.
Přesto laser není všemocný, pokud je poševní stěna poškozená moc, je nutná chirurgická léčba plastickým chirurgem, v tomhle případě už laser nepomůže, ale o tom, jak velké je poškození se nejdříve poraďte se svým gynekologem.

Laserová technologie v poslední době umožňuje rozšiřovat „nabídku“ podobných zákroků:
–        za prvé zmiňovaná vaginální rejuvenace – ve zkratce je to vlastně zúžení poševního vchodu, což může být přínosem i při sexu s partnerem, žena ho po takovém zákroku může prožívat intenzivněji
–        pokud máte inkontinenci nižšího stupně, že Vás trápí při zakašlání, kýchnutí nebo sportu, také se tento problém dá vyřešit laserem
–        může vyrovnat pH v pochvě a tím zvýšit její lubrikaci, tím pádem se odstraní s tím spojené svědivé až někdy bolestivé pocity

Hlavně je důležité, aby se ženy přestaly stydět před svým lékařem o tomto problému mluvit.