Dub
09
2022

Zásadním krokem úspěšného stěhování je jeho včasná příprava

Poznamenali jste si správné datum stěhovací akce? Lidé jsou tvorové omylní, nikdo z nás nemůže o sobě tvrdit, že se nikdy nezmýlil a neudělal chybu. V zápalu příprav na stěhování a v možném zmatku, který kolem toho panuje, se může stát, že si omylem poznačíte špatné datum, anebo si jej špatně zaznamenají stěhováci. Dobrý tip je tři dny před stěhováním stěhovací firmu kontaktovat, nejlépe telefonicky nebo osobně, a ujistit se, že opravdu platí objednávka na ten daný termín. Při té příležitosti můžete domluvit ještě nějaké podrobnosti, co vás zajímají, aby vše proběhlo, jak se říká, „na jedničku“, a abyste nemuseli volat: „Pomoc! Stěhujeme se už zítra! Odnes to

kartonové krabice

Občerstvení, svačina, nápoje – na toto se občas zapomene, přitom je to jedna z nejdůležitějších věcí, které se stěhováním souvisí. Nespoléhejte se na externí zdroje, že někde seženete ve stěhovací den přesně to, co vám vyhovuje k občerstvení. Přichystejte si občerstvení doma včas, tedy nejlépe lehčí pokrmy s dostatkem zeleniny a ovoce, např. obložené celozrnné bagety se sýrem, s fazolovou či cizrnovou pomazánkou, zeleninový salát, oříšky se sušeným ovocem, minerálku, balenou vodu atp. Hlavně žádný alkohol, potřebujete být vnímaví a střízliví.

papírové krabice na stěhování

Věci pro první den pobytu – i zkušeným lidem, co se nestěhují poprvé, se stane, že všechno pečlivě zabalí, a pak si uvědomí, že budou hned po nastěhování potřebovat tyhle tepláky, tamty přezůvky, ložní povlečení a peřiny, bundu, pevnou obuv (tenisky), toaletní papír, ubrousky, papírové kapesníky, kartáčky na zuby, mýdlo, sprchový gel, šampon, a tyto předměty začnou opět vytahovat z krabic, čímž si zbytečně přidělají práci. Myslete na toto již v průběhu balení a pište si na papír seznam věcí, které byste měli mít u sebe, nejlépe ve sportovní tašce či větším batohu. A samozřejmě nezapomeňte na doklady, peníze v hotovosti, psací potřeby, mobil, případné léky a vše ostatní, co musíte mít při ruce.