Úno
18
2021

Cvičení pro děti

Jak si jistě my dospělí vybavujeme z dětství, cvičení jako takové nás asi moc nebavilo. Kolečko kolem učitele a máchání rukami či nohami jistě nějak moc zábavné nebylo. Pokud si myslíte, že se situace zrovna v tomto nějak změnila, nečiňte si žádné iluze. Je to stále stejné. Ne, že by naše děti neměly rády tělocvik, to jistě mají, vždyť je to takové odreagování od klasického učení. Ale jisté druhy cvičení také nemusí. Víte, co myslím, taková ta klasická.

Dome je to sice kapánek jiné, ale sáhněme si do svědomí, vedeme děti k pravidelnému cvičení? Jistě ne, vždyť mají pohybu dost při jiných hrách. A nyní jsme právě u toho.

trampolína

Netuším, jaké hry hrají dnešní děti, ale podle posledních výzkumů v nich asi moc pohybu není. Naše hry byly především o běhání a pohybu vůbec. Dnes pokud jsou děti venku koukají do mobilů a jiný pohyb je nějak moc nezajímá. Proto mám pro všechny rodiče a prarodiče nápad, který jistě ocení jak oni, ale především právě jejich ratolesti.

Právě jim musíme ten pohyb zpestřit a vnutit jim ho, ale ne násilím, musí si ho vyžádat samy. Tak jim kupte něco, co je zabaví. A tím myslím trampolínu. Uvidíte tu radost. Taková dětská trampolína bude dlouhým zdrojem zábavy a veselých kousků. Že je při tom dostatek pohybu snad ani není třeba nějak zvláště zvýrazňovat.

trampolína na zahradě

My jsme měli jen jednu ve škole a pamatuji si moc dobře, že jsme byli vděčni za těch pár minut, co jsme na ní mohli strávit. Dnes už je možné mít tuto věc klidně i doma na zahradě. A děti mohou hopsat a skákat až do omrzení.

Nekupujte jinou nežli se všemi ochrannými prvky, snad už se trampolíny bez nich ani neprodávají. Tyto prvky určitě instalujte!! Jen tak budete mít jistotu, že se vašim potomkům nemůže přihodit nějaká nemilá příhoda. Například skok mimo dopadovou plochu a podobně. A pak, když už je trampolína postavena, pusťte tam děti a uvidíte tu radost.